روش های تخلیل بازار مالی
  1. خانه
  2. تکنولوژی
  3. انواع تحلیل در بازار مالی
تکنولوژی

انواع تحلیل در بازار مالی

روش های تحلیل بازار مالی سهام  دو روش اصلی تحلیل‌ در بازار سرمایه عبارت‌اند از: تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال. در کنار این روش های تحلیل، تابلوخوانی نیز می‌تواند با تحلیل‌ تابلوی یک ورقه بهادار و در نظر گرفتن پارامترهایی نظیر حجم و تعداد معاملات آن، به درک بهتر شرایط…

روش های تحلیل بازار مالی سهام 

دو روش اصلی تحلیل‌ در بازار سرمایه عبارت‌اند از: تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال. در کنار این روش های تحلیل، تابلوخوانی نیز می‌تواند با تحلیل‌ تابلوی یک ورقه بهادار و در نظر گرفتن پارامترهایی نظیر حجم و تعداد معاملات آن، به درک بهتر شرایط و پیش‌بینی بهتر آینده کمک کند. در ادامه به بررسی بیشتر این موارد پرداخته می‌شود.

تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی یکی از روش های اصلی تحلیل‌ در بازار سرمایه است. تحلیل‌ بنیادی بر این اصل استوار است که هر ورقه بهادار، ارزش ذاتی مشخص دارد. بنابراین با مقایسه ارزش ذاتی هر ورقه بهادار با قیمت فعلی آن در بازار، می‌توان در خصوص خرید یا فروش آن تصمیم گرفت. بر این اساس، چنانچه قیمت فعلی یک ورقه بهادار کمتر از ارزش ذاتی آن باشد، خرید آن منطقی به نظر می‌رسد. به طور عکس، چنانچه قیمت فعلی یک ورقه بهادار بیشتر از ارزش ذاتی آن باشد، فروش آن منطقی به نظر می‌رسد.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال نیز یکی دیگر از روش های تحلیل‌ در بازار سرمایه است. در این روش، تحلیلگر می‌کوشد با بررسی نمودارها و توجه به رفتار قیمتی گذشته یک دارایی، وضعیت آینده آن را پیش‌بینی کند. تحلیل تکنیکال بر سه اصل زیر استوار است:

  • همه چیز در قیمت‌ لحاظ شده است.
  • قیمت‌ها بر اساس روندها حرکت می‌کنند.
  • تاریخ تکرار می‌شود.

فعالیت اصلی یک تحلیلگر تکنیکال، تجزیه و تحلیل‌ نمودارهای یک سهم با استفاده از دانش و ابزارهای تحلیل‌ تکنیکال و شناسایی الگوها و روندهای قیمتی و در نهایت، پیش‌بینی آینده قیمتی آن است. از همین رو به تحلیل تکنیکال، تحلیل‌ نموداری نیز گفته می‌شود.

محدودیت اصلی تحلیل تکنیکال نسبت به سایر روش های تحلیل مربوط به زمانی می‌شود که سهام یک شرکت به تازگی وارد بازار سرمایه شده باشد. در این صورت، نمودار قابل اتکائی نخواهد داشت تا بتوان با تحلیل‌ آن، روند آینده قیمت را شناسایی کرد. این درحالی است می‌توان به‌صورت بنیادی آن را به خوبی تحلیل‌ نمود.

تابلوخوانی

تابلوخوانی به معنای بررسی اطلاعات موجود در تابلوی یک سهم است. هدف از تابلو خوانی، تجزیه و تحلیل معاملات انجام شده در سهم مورد نظر شامل میزان خرید و فروش سهامداران حقیقی و حقوقی، حجم معاملات و … است.

منظور از تابلوی یک سهم نیز جایی است که اطلاعاتی کامل و کلی درباره آن سهم مانند قیمت سهم، حجم معاملات سهم، وضعیت معامله حقیقی و حقوقی و … در آن نشان داده می‌شود. سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مرجع اصلی تابلوخوانی به شمار می‌رود.تعیین قدرت خریدار و فروشنده، آشنایی با مفهوم پول هوشمند و شناسایی ورود آن به یک سهم و فیلتر نویسی، از جمله موضوعات مهم تابلوخوانی است.

 

ما تو آموزشی جامع ارز دیجیتال  آموزش  انواع صرافی ها و ارز های دیجیتال  رو داریم و داخل دوره  بطور کامل کار با  انواع  صرافی رو بهت یاد میدیم.
نکته ی مهمی که اینجا باید بگم توصرافی های قوی
اگر نمیخوای تو بایننس احراز هویت کنی که اگر اونم بخوای ما برات انجامش میدیم.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

آموزش جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دوره  پرایس اکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.