تعیین_سقف_و_کف_بیت_کوین_با_شاخص_puell
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. تعیین سقف وکف بیتکوین باشاخص puell
ارز دیجیتال

تعیین سقف وکف بیتکوین باشاخص puell

شاخص پوئل یا Puell Multiple چیست و چه کاربردی دارد؟ شاخص پوئل یا Puell Multiple زمانی را که ماینرهای بیت کوین به صورت دست جمعی به خرید دارایی یا فروش دارایی های خود اقدام می کنند، مشخص می کند. این شاخص که یک تحلیل درون شبکه ای برای بیت کوین…

شاخص پوئل یا Puell Multiple چیست و چه کاربردی دارد؟

شاخص پوئل یا Puell Multiple زمانی را که ماینرهای بیت کوین به صورت دست جمعی به خرید دارایی یا فروش دارایی های خود اقدام می کنند، مشخص می کند. این شاخص که یک تحلیل درون شبکه ای برای بیت کوین است را با علامت اختصاری PM نیز نشان می دهند.

تعیین_سقف_و_کف_بیت_کوین_با_شاخص_puell
تعیین_سقف_و_کف_بیت_کوین_با_شاخص_puell

شاخص پوئل یا Puell Multiple به منظور بررسی درآمد ماینرهای بیت کوین نسبت به قیمت بیت کوین ایجاد شد. منظور سازنده این اندیکاتور تعیین زمانی بود که ماینرها و استخراج کنندگان در آن به اندازه ای به سود رسیده باشند که تمایل داشته باشند آن را محقق نموده و به دارایی واقعی تبدیل کنند. همچنین زمانی را که در آن ارزش بیت کوین به حدی پایین آمده باشد که منجر به کاهش شدید عرضه آن شود نیز مشخص می‌کند.

 

شاخص پوئل مولتیپل

شاخص پوئل یا Puell Multiple نوع دیگری از شاخص هاست که در عرصه کریپتو مورد توجه قرار گرفته است. این شاخص بر اساس ارزش دلاری سکه های استخراج شده در هر روز و درآمد دلاری ماینرها از بیت کوین عمل میکند. این شاخص به صورت پیوسته در نوسانات کاهش های قیمت را بر اساس افزایش در زمان های گذشته، شناسایی می کند. این رابطه برای دو دوره اصلی بازار زمانیکه قیمت این ارز دیجیتال نصف شد و همچنین چندین سیکل کوتاه تر در سال‌های اول برقرار بود.

 

شاخص پوئل یا Puell Multiple جنبه های دیگر بازار مانند فروش اضطراری و اصول سودآوری استخراج که در شکل دهی سیکل بازار بیت کوین نقش دارند را آشکار می سازد.

به زبان ساده شاخص پوئل به پیش بینی سقف و کف ارز دیجیتال بیت کوین می پردازد. همانطور که میدانید استخراج کنندگان در شبکه بلاکچین به دو روش درآمد کسب می کنند. یکی از طریق تایید تراکنش‌ها و دیگری از طریق دریافت پاداش به ازای ساخت هر بلاک‌ در بلاک چین. هرگاه درآمد ماینرها افزایش بسیاری پیدا کند، پیش بینی می شود سیر صعودی بیت کوین رو به پایان باشد. از سوی دیگر با کاهش شدید درآمد ماینرها، استخراج کنندگان از فروش بیت کوین‌های خود منصرف شده و به خرید دارایی بیشتر روی می آورند. این امر موجب کاهش عرضه بیت کوین و افزایش تقاضا شده، سیر صعودی قیمت بیت کوین را در پی خواهد داشت. شاخص PM این زمان ها را ردیابی می کند.

 

نکات مهم در تحلیل شاخص پوئل

با بهره گیری از شاخص پوئل یا Puell Multiple شما می توانید فعالیت ماینرها را رصد کرده و بررسی کنید. اما اضافه کردن فرمول های میانگین‌ گیری و معادلات مختلف در محاسبات PM منجر به اشتباهاتی برای سرمایه گذاران و تحلیلگران این شاخص درون شبکه ای نیز خواهد شد. تا کنون این شاخص در ارسال سیگنال خرید برای بازار گاوها بسیار دقیق بوده است. با این حال باید این را هم در نظر گرفت که گاهی نیز باعث اشتباه کاربران و تحلیلگران شده است.

 

حتی خود سازنده شاخص پوئل، دیوید پوئل، نیز درباره مقایسه PM با هش ریت برای دریافت سیگنال خرید به کاربران هشدار داده است. زیرا با توجه به سرکوب اخیر ماینرها در چین، نرخ هش با کاهش فراوانی همراه بوده و در تحلیل این سیگنال ها تاثیر بسزایی داشته است. از این رو و از آنجاییکه نرخ هش بیت کوین تابعی از قیمت آن است، لازم است در انجام معاملات امکان ارسال سیگنال خرید اشتباه توسط PM را نیز در نظر گرفت.

تعیین_سقف_و_کف_بیت_کوین_با_شاخص_puell2
تعیین_سقف_و_کف_بیت_کوین_با_شاخص_puell2

 

 

ما تو آموزشی جامع ارز دیجیتال  آموزش  انواع صرافی ها و ارز های دیجیتال  رو داریم و داخل دوره  بطور کامل کار با  انواع  صرافی رو بهت یاد میدیم.
نکته ی مهمی که اینجا باید بگم توصرافی های قوی
اگر نمیخوای تو بایننس احراز هویت کنی که اگر اونم بخوای ما برات انجامش میدیم.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

آموزش جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دوره  پرایس اکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.