شبکه هدرا هشگراف
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. شبکه هدرا هشگراف
ارز دیجیتال

شبکه هدرا هشگراف

شبکه هدرا هشگراف   شبکه هدرا هشگراف خود را به عنوان جایگزینی برای بلاک چین معرفی می کند که می تواند تراکنش ها را به سرعت و ارزان انجام دهد. هدرا هشگراف پلتفرمی است که خود را به عنوان جایگزین سریع ‌تر و امن ‌تر برای بلاک چین معرفی می‌کند…

شبکه هدرا هشگراف

 

شبکه هدرا هشگراف خود را به عنوان جایگزینی برای بلاک چین معرفی می کند که می تواند تراکنش ها را به سرعت و ارزان انجام دهد. هدرا هشگراف پلتفرمی است که خود را به عنوان جایگزین سریع ‌تر و امن ‌تر برای بلاک چین معرفی می‌کند و با استفاده از فناوری به نام Directed Acyclic Graph، از استخراج انرژی بر صرفه جویی می کند.

شبکه هدرا هشگراف
شبکه هدرا هشگراف

Hashgraph یک بلاک چین نیست، بلاک چین بر روی زنجیره ای از بلوک ها ساخته شده است. بهتر است شبکه هشگراف را به عنوان یک نمودار تصور کنید که به موجب آن با اضافه شدن تراکنش های بیشتر به شبکه، سرعت تأیید تراکنش ها افزایش می یابد. نام فناوری مبتنی بر آن همانطور که گفته شد به عنوان DAG  شناخته می شود که مخفف Directed Acyclic Graph است.

 

این فناوری برای کمک به شبکه هدرا هشگراف در دستیابی به بیش از 100000 تراکنش در ثانیه طراحی شده است و آن را به رقیبی واقعی برای Visa و سایر سیستم های پرداخت انبوه تبدیل می کند.

 

شبکه هدرا هشگراف در حال حاضر روزانه 6.5 میلیون تراکنش با میانگین زمان تراکنش 5 ثانیه انجام می دهد که به راحتی از 1.2 میلیون تراکنش اتریوم و 300000 تراکنش بیت کوین پیشی می گیرد.

 

تیم هدرا هشگراف، جهت بهبود عملکرد شبکه هدرا هشگراف 5 مشکل اساسی را مطرح کرده اند و معتقدند که برای پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال، باید این مشکلات را حل کرد. این مشکلات عبارتند از:

 

  • عملکرد

در حال حاضر در اکثر پروژه ها، تعداد تراکنش ها در هر ثانیه برای پیاده سازی گسترده بلاک چین به اندازه کافی نیست، به این دلیل که برای پذیرش گسترده، لازم است که تعداد تراکنش ها افزایش یابد.

 

  • امنیت

در صورتی که پذیرش بلاک چین گسترده شود، حجم زیادی دلار و تراکنش ایجاد خواهد شد، بنابراین ارزش هر تراکنش افزایش می یابد. از این رو باید اقدامات امنیتی بیشتری در نظر گرفته شود. تیم توسعه هدرا معتقدند، اجماع aBFT که توسط شبکه هدرا هشگراف ارائه می شود، از امنیت ویژه ای برخودار می باشد.

 

  • نظارت

نمایندگان و متخصصان حوزه IT، فناوری، حقوق، تجارت و صنایع دیگر باید بر روی دفتر کل نظارت داشته باشند.

 

  • ثبات

این سیستم باید به منظور اعمال تصمیم و با استفاده از ترکیبی از مکانیزم های فنی و حقوقی، باید دارای ثبات باشد.

 

  • مطابقت با قانون گذاری

بلاک چین جدید باید مطابق با قوانین تایید هویت و اقدامات ضد پولشویی باشد.

 

فناوری شبکه هدرا هشگراف به عنوان یک سیستم انتقال اطلاعات مبتنی بر پروتکل غیر متمرکز می باشد که نحوه ذخیره سازی اطلاعات در آن متفاوت با ذخیره سازی در بلاک چین می باشد. همچنین این فناوری برای شرکت کنندگان ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد، زیرا نیازی به گواه اثبات کار ندارد. در نتیجه می توان گفت این سیستم انتقال اطلاعات، یک سیستم ارزان تر، سریع تر و کارآمدتری است.

 

این سیستم باید توسط 39 سازمان نظارت شود، به طوری که این 39 سازمان نباید بر یکدیگر تاثیرگذار باشند. این پلتفرم یک توکن چند منظوره قابل استفاده مخصوص خود دارد که امکان ایجاد برنامه های غیر متمرکز و عملکردهای بیشتر را فراهم می کند.

 

چهار سرویس اصلی Hedera

شبکه هدرا هشگراف از چهار مؤلفه یا سرویس اصلی تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا امکان انتقال ارزش، ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند، انتقال فایل و غیره را فراهم کنند. اینها هستند:

 

HBAR:

یک ارز رمزنگاری شده برای فعال کردن تراکنش‌های با کارمزد پایین و بسیار قابل تنظیم در Hedera.

 

قراردادهای هوشمند:

برای اجرای خودکار منطق و ساخت برنامه های غیرمتمرکز با هدف قرار دادن موارد استفاده احتمالی متعدد استفاده می شود.

 

سرویس فایل:

برای ذخیره‌سازی فایل‌های اضافی و توزیع‌شده با کنترل‌های ریز، مانند افزودن و حذف.

 

سرویس اجماع:

برای دستیابی به اجماع سریع، منصفانه و ایمن در هر برنامه ای که نیاز به اعتماد دارد.

 

معماری بلاک چین شبکه هدرا هشگراف

 

معماری شبکه هدرا هشگراف از 3 لایه تشکیل شده است. لایه اینترنت در پایین ترین قسمت آن قرار دارد و هر رایانه برای اتصال به پلتفرم از اینترنت استفاده می کند. لایه اجماع هشگراف نیز در قسمت میانی این پلتفرم قرار دارد که تضمین کننده سرعت، امنیت و منصفانه بودن اقدامات در این پلتفرم می باشد. نودها از شرکت کنندگان و یا مشتریان، تراکنش ها را دریافت می کنند و در شبکه با پروتکل گاسیپ (gossip) به اشتراک می گذارد. همه ی نودها اجرا کننده الگوریتم اجماع هشگراف می باشند. لایه خدمات نیز در بالاترین قسمت اجماع هشگراف قرار دارد که شامل قراردادهای هوشمند نوشته شده با زبان سالیدیتی، ذخیره سازی فایل ها برای DAG و همچنین ارزهای دیجیتال می باشد.

 

طبق اطلاعات شبکه هدرا هشگراف، در پروتکل گاسیپ، نودها اطلاعات را پس از تراکنش ها با سایر عوامل به اشتراک می گذارند. در واقع نودها با استفاده از پروتکل گاسیپ به صورت کارآمد و سریع می توانند با سایر نودهای جامعه، اطلاعات را تبادل کنند. این امر به صورت کاملا خودکار و با استفاده از پروتکل جدید گاسیپ، ساختار اطلاعات هشگراف را ایجاد می کند که به طور رمزنگاری شده، دارای امنیت بالایی می باشد. با استفاده از این مورد به عنوان ورودی، نودها یک الگوریتم اجماع رای گیری مجازی مشابه را مانند سایر نودها اجرا می‌کنند. جامعه می تواند براساس ترتیب و ثبت زمانی به اجماع برسد، آن هم بدون هیچ گونه ارتباطات اضافی در اینترنت. همچنین هر رویدادی به صورت دیجیتالی توسط ایجاد کننده آن امضا می شود. بنابراین اجماع به صورت ارزان تر و سریع تر صورت می گیرد.

 

در هشگراف تایید به این ترتیب صورت می گیرد؛ هدرا هشگراف به صورت منصفانه، ضمانت می کند که تراکنش ها به همان ترتیبی قرار دارند که توسط جامعه دریافت شده اند. این پلتفرم می تواند تضمین کند که هیچ کاربری، جریان ورود تراکنش ها به جامعه را نمی تواند مسدود کند. همچنین گروه های کوچک کاربران تاثیر سوء بر اجماع ترتیب این تراکنش ها نخواهند داشت. این در حالی است که اکثر فناوری های دفتر کل توزیع شده این ویژگی را ندارند.

 

شبکه هدرا هشگراف
شبکه هدرا هشگراف

 

 

ما تو دوره آموزشی جامع ارز دیجیتال  آموزش  انواع صرافی ها و ارز های دیجیتال  رو داریم و داخل دوره  بطور کامل کار با  انواع  صرافی رو بهت یاد میدیم.
نکته ی مهمی که اینجا باید بگم توصرافی های قوی
اگر نمیخوای تو بایننس احراز هویت کنی که اگر اونم بخوای ما برات انجامش میدیم.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

آموزش جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دوره  پرایس اکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.