1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. کسب درآمد از متاورس چگونه است؟
ارز دیجیتال

کسب درآمد از متاورس چگونه است؟

کسب درآمد از متاورس چگونه است؟ متاورس دنیای جدیدی است که به کمک فناوری بلاک چین ایجاد شده و می‌تواند منبع خوبی برای کسب درآمد و حتی سرمایه گذاری باشد. این دنیای جدید، پتانسیل‌های زیادی برای کسب درآمد ارائه می‌دهد. برای این که در دنیای متاورس به کسب درآمد بپردازید،…

کسب درآمد از متاورس چگونه است؟

متاورس دنیای جدیدی است که به کمک فناوری بلاک چین ایجاد شده و می‌تواند منبع خوبی برای کسب درآمد و حتی سرمایه گذاری باشد. این دنیای جدید، پتانسیل‌های زیادی برای کسب درآمد ارائه می‌دهد. برای این که در دنیای متاورس به کسب درآمد بپردازید، مهم نیست چه کسب و کاری دارید یا مشغول چه کاری هستید. متاورس دنیایی است که کسب درآمد را برای همه فراهم می‌کند و حتی می‌توانید در چنین دنیایی به عنوان اینفلوئنسر نیز فعالیت کنید. در شرایط فعلی ایران، کسب درآمد دلاری از طریق ارزهای دیجیتال، یکی از راه‌های پیش‌رو برای بهبود وضعیت زندگی است. متاورس به عنوان حوزه‌ای جدید، فرصت‌های مختلفی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به این هدف دست پیدا کنید.

کسب درآمد با بازی کردن

کسب درآمد با بازی از متاورس | کیف پول من

بازی متاورس، به یکی از محبوب‌ترین حوزه‌های بازی‌های ویدئویی تبدیل شده است. این بازی‌ها که با کمک چند فناوری مختلف حوزه بلاک چین ایجاد شده‌اند، در کنار سرگرمی، می‌توانند منبعی برای کسب درآمد باشند. با به وجود آمدن دنیای متاورس، بازی‌هایی با عنوان Play to Earn یا P2E ایجاد شدند. این بازی‌ها به نحوی طراحی شده‌اند تا کاربران با انجام ماموریت‌های مختلف و به دست آوردن برخی آیتم‌ها، بتوانند از بازی به درآمد برسند. این بازی‌ها در ژانر P2E یا «بازی کن تا به درآمد برسی» قرار دارند. هر بازی متاورسی، توکن یا کوینی مخصوص خود دارد و خرید و فروش یا انجام دیگر کارها در بازی، توسط این توکن انجام می‌شود.

امروزه بازی‌های متعددی برای این کار عرضه شده‌اند که هر کدام قابلیت‌ها و ویژگی‌های متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از مبارزه بر سر منابع گرفته تا ساخت خانه و کمک به اقتصاد یک دنیای جدید، کاربران می‌توانند هر تجربه‌ای را انتخاب کنند. بازی‌های متاورس با استفاده از حوزه NFT به کسب درآمد کاربران کمک می‌کنند، اما دقیقا چگونه؟ ان اف تی به معنای توکن غیرمثلی است. چنین توکن‌هایی می‌توانند هر فایل و فرمت دیجیتالی باشند. در بازی متاورسی، هدف اصلی کاربر، به دست آوردن منابع، سکه، جم یا دیگر آیتم‌ها است. با دستیابی به این منابع می‌توانید سلاح‌ها یا شخصیت خود را قدرتمند کنید.

از طرف دیگر، هر بازی متاورسی می‌تواند دارای بخش مبارزه‌ای باشد تا کاربران با یکدیگر به مبارزه بپردازند. مانند هر بازی دیگری، با برنده شدن در این مبارزات، آیتم‌های مختلفی را به دست می‌آورید. این آیتم‌ها می‌توانند به شکل ارز یا منابع باشند. استفاده‌ای که از آنها می‌کنید، به استراتژی و سلیقه خودتان بستگی دارد. اگر برای کسب درآمد به دنیای بازی‌های متاورسی وارد شده‌اید، بهتر است دارایی‌های خود را در مسیر کسب درآمد صرف کنید. اکثر آیتم‌های درون بازی که برای ارتقا شخصیت، دهکده، سفینه، سلاح و دیگر تجهیزات به کار برده می‌شود، به صورت NFT عرضه شده‌اند.

هر بازی متاورسی دارای یک مارکت پلیس یا فروشگاه داخلی است که می‌توانید آیتم‌های ساخته یا یافته شده را در آن بفروشید. برای کسب درآمد از متاورس با بازی کردن، بهتر است همیشه به دنبال تجهیزات و آیتم‌های کمیاب بگردید. هر چه آیتمی کمیاب‌تر باشد، ارزش بیشتری خواهد داشت. در این بخش بهتر است به بازی‌های M2E نیز اشاره کرد. Move to Earn یا «حرکت کن تا به درآمد برسی»، نوع جدیدی از بازی‌های متاورسی هستند که با ایده گرفتن از بازی‌های P2E به وجود آمده‌اند. در چنین بازی‌هایی برای این که به کسب درآمد برسید، باید یک حرکت ورزشی مانند دویدن یا پیاده‌روی را انجام دهید. چنین بازی‌های در کنار حفظ سلامتی، به عنوان منبع درآمد نیز مفید هستند.

از محبوب‌ترین و معروف‌ترین بازی‌های متاورسی برای کسب درآمد می‌توان به بازی‌های Alien Worlds، Axie Infinity، Decentraland، Gods Unchained، Illuvium، My Neighbor Alice، Splinterlands و The Sandbox اشاره کرد.

 

خرید و فروش زمین در متاورس

 

شاید جالب باشد که بدانید شغل خرید و فروش زمین یا ملک در متاورس نیز درآمد خوبی دارد. مانند دنیای واقعی که می‌توانید با فروش املاک معتبر و باارزش در مکان‌های مهم به درآمد بسیار زیادی برسید، در دنیای متاورس نیز این عمل کاربرد دارد. متاورس ساختار مشابهی با دنیای واقعی دارد. در حقیقت می‌توان فضای یک شهر یا منطقه را در دنیای متاورس به وجود آورد. دنیای متاورس، بسته به پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، دارای مساحت خاصی است. درون این دنیا، زمین‌ها به بخش‌های مساوی زیادی تقسیم شده‌اند تا هر کاربر بتواند یک قطعه زمین خریداری کرده و در آن ساکن شود؛ اما سکونت چیزی نیست که در این بخش به آن بپردازیم.

شما می‌توانید در دنیاهای مختلف متاورس صاحب یک یا چند قطعه زمین شوید. هر قطعه زمین متاورس یک لند نام دارد. هر لند، یک توکن خاص از همان پلتفرم است. لندهای متاورس به شکل توکن غیرمثلی یا ان اف تی عرضه می‌شوند تا هر ملک، مالک مشخص و خاصی داشته باشد؛ پس با خرید زمین در متاورس، صاحب یک یا چند قطعه ان اف تی خواهید شد. جالب است بدانید در برخی متاورس‌ها می‌توانید به جای خرید چند لند به صورت تک تک، یک استیت خریداری کنید. استیت متشکل از چند لند کنار هم بوده و مساحت بیشتری نسبت به لند دارد. قیمت هر توکن لند، به ویژگی‌های مختلفی بستگی دارد. اولین و مهم‌ترین عامل بعد از اندازه ملک، نزدیک بودن آن به مراکز مهم است. مانند دنیای واقعی که هر چقدر ملک شما به مکان‌های مهم شهر نزدیک باشد ارزش آن بیشتر می‌شود، در دنیای متاورس نیز همین عملکرد وجود دارد.

هرچه لندی که خریداری می‌کنید به نقاط پرجمعیت و مهم دنیای متاورس نزدیک‌تر باشد، ارزش بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل اکثر افراد سعی می‌کنند ملکی که می‌خرند نزدیک ملک افراد یا شرکت‌های معروف باشد. خرید و فروش ملک به آینده نگری و فرصت طلبی وابسته است. برای این که در دنیای متاورس نیز بتوانید از خرید و فروش ملک به درآمد خوبی برسید، باید چنین عواملی را در نظر بگیرید. خرید ملک در یک پلتفرم متاورسی مشخص، مانند سرمایه گذاری نسبتا بلند مدت است. باید به اهداف و آینده پروژه دقت کنید تا پلتفرم متاورسی خوبی را برای خرید ملک برگزینید.

البته قابل ذکر است که قیمت زمین در برخی متاورس‌ها به شدت بالا است و به سختی می‌توانید یک قطعه زمین مناسب نزدیک به بخش‌های اصلی را خریداری کنید.

 

تبلیغات

تبلیغات و بازاریابی دنیای بزرگی است که هر روز بیشتر از روز قبل توسعه پیدا می‌کند. دنیای متاورس به نحوی طراحی شده تا افراد به راحتی بتوانند از این عنصر استفاده کنند. تبلیغ و افزایش فروش، کاربر یا حتی اعتبار، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در متاورس انجام دهید. تبلیغات در متاورس، دو بخش دارد. شما می‌توانید یا فرد تبلیغ کننده باشید، یا فردی که نیاز به تبلیغ دارد. برای منظور اول، نیاز است تا مکانی برای تبلیغ در دست داشته باشید. بار دیگر به یکی از اصلی‌ترین اجزای دنیای متاورس می‌رسیم. زمین یا توکن لند چیزی است که برای این امر نیاز خواهید داشت.

همان‌ طور که گفتیم، نزدیک بودن زمین شما به بخش‌های پرجمعیت و اصلی متاورس، می‌تواند ارزش آن را افزایش دهد؛ اما دلیل این امر چیست؟ یکی از دلایل افزایش ارزش ملک با این عمل، کاربرد تبلیغاتی ملک است. اگر زمین شما پتانسیل خوبی برای تبلیغات دارد، بدون اجاره یا فروش آن نیز می‌توانید از زمین خود به کسب درآمد بپردازید. متاورس در آینده، محبوب‌تر از حال خواهد شد و می‌تواند به عنوان پلتفرمی نوین، دریچه‌ای برای افزایش فروش یا کاربر باشد. بازاریاب‌ها نیز می‌توانند از این دنیا استفاده کنند. شما می‌توانید بنرهای تبلیغاتی شرکت‌ها و برندهای مختلف را در زمین خود نصب کرده و به مقدار دلخواه خود از چنین شرکت‌هایی هزینه دریافت کنید.

وجه دیگر تبلیغات برای کسب درآمد نیز مربوط به افرادی است که درخواست تبلیغات را می‌دهند. با گزینش مکان‌های مناسب و لندهای پربازدید، می‌توانید کاربران زیادی را به سمت رسانه خود هدایت کنید. شما در دنیای متاورس حتی می‌توانید ویدئوهای یوتیوب را نیز در ملک خود قرار دهید. برای کسب درآمد از راه تبلیغات نیاز نیست حتما کسب و کارهای دیگران را تبلیغ کنید. شما با هر کسب و کار و حرفه‌ای می‌توانید خود را تبلیغ کرده و کاربران زیادی را به سمت خود بکشانید. حتی می‌توانید ویدئوهای کانال یوتیوب خود را در چنین پلتفرم‌هایی تبلیغ کرده و باعث افزایش بازدید آن شوید. افرادی که در این شبکه فعالیت می‌کنند، مطلع هستند که افزایش بازدید ویدئو رابطه مستقیم با مقدار درآمد کسب شده دارد. تبلیغ، محدود به یوتیوب یا سایت نیست. متاورس امکان تبلیغ پیج اینستاگرام، تیک تاک و تمامی پلتفرم‌های دیگر را در اختیار کاربران قرار داده است.

 

سفارشی سازی ظاهر آواتارها

 

آواتارها نماینده افراد در دنیای متاورس هستند. هنگامی که به متاورس ورود کردید، می‌توانید ظاهر آواتار خود را بسته به سلیقه خود تغییر دهید. نفوذ مد و فشن در دنیای امروزی به قدری پیشرفت کرده که افراد می‌خواهند حتی در شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی نیز ظاهر خوبی داشته باشند. در آینده نزدیک که متاورس پیشرفت خواهد کرد و همه می‌توانند با هر ظاهری در این دنیا حاضر شوند، تاثیر مد و فشن بیشتر از پیش خود را نشان خواهد داد؛ به همین خاطر از مدت‌ها پیش، شرکت‌ها و برندهای بزرگ مد دنیا وارد جهان متاورس شده‌اند تا کاربران خود را افزایش داده و برند خود را تبلیغ کنند.

در متاورس می‌توانید ظاهر آواتار خود را به طور کامل شخصی سازی کنید. اگر در زمینه مد و فشن فعالیت دارید، می‌توانید به یک طراح لباس در دنیای متاورس تبدیل شوید. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، به طور حتم کاربران و مشتریان زیادی جذب خواهید کرد و می‌توانید از متاورس به کسب درآمد بپردازید. شما می‌توانید در متاورس، کفش، مو، لباس، شلوار و دیگر پوشیدنی‌ها را طراحی و عرضه کنید. تنها لازمه این کار، مهارت کار با نرم افزارهای طراحی است. Adobe Illustrator یکی از ابتدایی‌ترین نرم افزارهایی است که برای طراحی دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید کمی تخصصی‌تر عمل کنید، بهتر است به سراغ نرم افزارهایی مانند CLO 3D بروید که مخصوص طراحی لباس است.

دنیای متاورس امروزه به قدری پیشرفت کرده و نزد کاربران محبوب شده که پلتفرم‌هایی مانند Digitalization Fashion Industry به وجود آمده‌اند تا مد و فشن را در بین کاربران متاورس ترویج دهند. شما می‌توانید با عضویت در چنین پلتفرم‌هایی، لباس‌های طراحی شده را وارد دنیای متاورس کرده و به فروش برسانید. راه دیگری که می‌توانید در پیش بگیرید، ادامه راه قبلی است. لباس‌هایی که طراحی می‌کنید می‌تواند به شکل ان اف تی نیز باشد. بدین طریق به راحتی لباس‌های شما فروخته خواهند شد و حتی کاربران می‌توانند لباس‌ها و اکسسوری‌های خریداری شده را دوباره به فروش برسانند. در این صورت، شما به عنوان سازنده، کارمزد خاصی را دریافت خواهید کرد.

پلتفرم‌های متاورس، مارکت پلیسی برای این کار تهیه کرده‌اند. دیسنترالند یکی از متاورس‌های محبوب و دارای یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های مد و لباس است که به کاربران امکان شخصی سازی آواتارها را می‌دهد.

 

ما تو دوره آموزشی جامع ارز دیجیتال  آموزش  انواع صرافی ها و ارز های دیجیتال  رو داریم و داخل دوره  بطور کامل کار با  انواع  صرافی رو بهت یاد میدیم.
نکته ی مهمی که اینجا باید بگم توصرافی های قوی
اگر نمیخوای تو بایننس احراز هویت کنی که اگر اونم بخوای ما برات انجامش میدیم.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

آموزش جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دوره  پرایس اکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.