بایننس کوین 0 تا 100
  1. خانه
  2. تکنولوژی
  3. 0 تا 100 بایننس کوین
تکنولوژی

0 تا 100 بایننس کوین

بایننس کوین چیست ؟ بایننس کوین از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) که از ۲۶ ژوئن تا ۳ جولای ۲۰۱۷ انجام شد، وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. این اتفاق ۱۱ روز قبل از افتتاح صرافی بایننس رخ داد. در زمان انتشار قیمت، هر ۲۷۰۰ بایننس کوین برابر با ۱ اتر…

بایننس کوین چیست ؟

بایننس کوین از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) که از ۲۶ ژوئن تا ۳ جولای ۲۰۱۷ انجام شد، وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. این اتفاق ۱۱ روز قبل از افتتاح صرافی بایننس رخ داد. در زمان انتشار قیمت، هر ۲۷۰۰ بایننس کوین برابر با ۱ اتر بود.

BNBبه عنوان یک توکن ERC20 راه‌اندازی شد و در مجموع ۲۰۰ میلیون کوین آن قرار است عرضه شود؛ اما با توجه به وقایع سوزاندن دوره‌ای کوین‌ها، میزان کل عرضه فعلی، کمتر از این مقدار است. بایننس هر ۳ ماه یکبار، مقداری از توکن‌های خود را می‌سوزاند و این روند را تا رسیدن به ۱۰۰ میلیون توکن ادامه می‌دهد. تاکنون بیش از ۲۵ میلیون کوین بایننس در این فرایند سوزانده شده است.

بایننس کوین چیست ؟
بایننس کوین چیست ؟

با این که BNB ابتدا با استاندارد ERC20 اتریوم راه اندازی شد؛ اما این کوین‌ها قرار است با نسبت ۱ به ۱ تبدیل به کوین‌هایی با استاندارد BEP2 در زنجیره بایننس (Binance Chain) شوند. و این کوین جدید بایننس، قرار است ارز اصلی زنجیره بایننس باشد.

موارد استفاده بایننس کوین چیست؟


در ابتدا اشاره کوتاهی کردیم که BNB موارد استفاده زیادی دارد. به عنوان مثال، می‌توانید برای پرداخت هزینه‌های سفر، خرید هدایای مجازی و موارد دیگر از BNB استفاده کنید. اما بیایید نگاهی بیندازیم که بایننس کوین چگونه می‌تواند در کم شدن کارمزد تراکنش‌ها به شما کمک کند.

بایننس کوین
بایننس کوین

هنگام معامله در صرافی بایننس، هر تراکنش دارای یک کارمزد مشخص ۰.۱٪ است (این کارمزد تراکنش با توجه به حجم معاملات ماهانه و دارایی‌های BNB تعیین می‌شود). شما می‌توانید با استفاده از دارایی‌هایی که در حال ترید آنها هستید، کارمزد را پرداخت کنید یا می‌توانید کارمزد آنها را با BNB پرداخت کنید. اگر پرداخت با بایننس کوین را انتخاب کنید، تخفیف ویژه‌ای در کارمزد تراکنش‌های خود دریافت خواهید کرد.
بنابراین، اگر ترید زیادی با صرافی بایننس انجام می‌دهید، باید بیشتر BNB بخرید و از آنها برای پرداخت کارمزدهای خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کسر کارمزد تراکنش‌ها از یک برنامه خاص پیروی می‌کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که جدول کارمزد تراکنش‌ها فعلی را قبل از انجام معامله خود بررسی کنید.

بایننس
بایننس

در مورد صرافی غیرمتمرکز بایننس هم این کوین نقش کلیدی ایفا می‌کند. تقریبا تمامی عملیات در این DEX، توسط کوین بایننس انجام می‌شود.


آیا بایننس کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟


بسیاری معتقدند که BNB یک سرمایه گذاری خوب و یکی از ایمن‌ترین ارزهای دیجیتال موجود است. البته هیچ کس به طور قطعی نمی تواند درباره آینده نظر بدهد.

صرافی ارز دیجیتال بایننس
صرافی ارز دیجیتال بایننس

این رمز ارز در درجه اول برای پرداخت کارمزد در صرافی ارز دیجیتال بایننس کاربرد دارد؛ در سال ۲۰۱۷، تریدرهایی که تراکنش‌های خود را با بایننس کوین در صرافی Binance انجام می‌دادند، تا ۲۵ درصد تخفیف دریافت می‌کردند و این تخفیف، حتی در بعضی مواقع به بیش از ۵۰٪ هم می‌رسید.
در سال اول استفاده، تخفیف ۵۰٪ در تمام کارمزدها، در سال دوم تخفیف ۲۵٪، در سال سوم تخفیف ۱۲.۵٪ و در سال چهارم تخفیف ۶.۷۵٪ وجود دارد و از سال پنجم به بعد هیچ تخفیفی وجود ندارد. این ساختار به عنوان یک انگیزه برای کاربران برای خرید BNB و انجام معاملات در صرافی بایننس استفاده می‌شود.
این یک روش بسیار هوشمندانه برای بازگرداندن تریدرها به سیستم بایننس است و بایننس کوین را می‌توان مانند
یک کوپن تخفیف در نظر گرفت. 

آینده بایننس کوین چگونه است؟

اعتقاد بر این است که بایننس این تخفیف ۲۵ درصدی را کاهش نداده؛ زیرا آنها می‌خواهند محبوبیت و حسن نیت خود را در نزد تریدرها باقی بگذارد. همچنین لازم به ذکر است که در وایت پیپر بایننس اشاره شده که در سال چهارم یعنی ۲۰۲۱، تخفیف به ۶.۷۵ درصد کاهش یابد. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است علاقه به بایننس کوین متوقف شود، مگر این که دلیل دیگری برای ترید یا نگهداری آن ارائه دهند.
ارزش این کوین توسط صرافی بایننس پشتیبانی می‌شود. اگر اخباری در مورد صرافی بایننس یا چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ، بنیانگذار اصلی این صرافی، منتشر شود، می‌تواند بر ارزش BNB تأثیر بگذارد.

آینده بایننس کوین چگونه است؟
آینده بایننس کوین چگونه است؟

نحوه کار بایننس کوین چگونه است؟

شما نمی‌توانید BNB را مانند ارزهای دیجیتال دیگری که از طریق الگوریتم گواه اثبات کار (POW) استفاده می‌کنند، استخراج کنید؛ زیرا بلاک چین بایننس از مکانیزم اجماع تحمل خطای بیزانس (BFT) استفاده می‌کند. در این سیستم، اعتبارسنج‌هایی وجود دارند که با تأیید بلاک‌ها، درآمد کسب می‌کنند.

از نظر فنی، مورد خاصی در مورد بایننس کوین وجود ندارد. همانطور که گفته شد، برخی از موارد مهم در مورد BNB وجود دارد که باید بدانید؛ قبلا که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده بود، بسیاری از فناوری‌های پشت آن نیز بسیار شبیه به اتریوم بود. اما بعد از این که BNB به بلاکچین بایننس آورده شد، تفاوت‌های قابل توجهی پیدا کرد؛ BNB زمانی که بر روی بلاک چین اتریوم بود، ویژگی‌های مشابهی با شبکه دومین رمز ارز برتر داشت. مثلا این که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کرد. اما از زمانی که بلاک چین جداگانه برای این کوین ایجاد شد، دیگر از اسمارت کانترکت پشتیبانی نمی‌کند. البته به تازگی، با زنجیره هوشمند بایننس، این بلاکچین از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند.

با این که BNB یک رمز ارز متمرکز است، اما علاقه کاربران ارزهای دیجیتال به آن بسیار جالب است؛ زیرا به گفته خیلی از تحلیلگران، در مقایسه با سایر کوین‌های متمرکز، BNB از آینده بهتری برخوردار است.

ارز BNB
ارز BNB

آیا BNB پر نوسان است؟

بایننس کوین یک کوین نسبتاً ایمن است و مانند ارزهای دیجیتال دیگر نوسانات زیادی ندارد. به همین دلیل، این به معنای دشوارتر شدن حدس نقاط ورود و خروج کلیدی و کسب سود در نوسانات این ارز است. با این حال، هنوز هم می‌تواند مفید باشد؛ زیرا شما به عنوان یک تریدر در جایی که بخواهید ارزش دارایی خود را هنگام نزول بازار کریپتو حفظ کنید، می‌توانید از این کوین استفاده کنید.

اغلب تریدرها هنگامی که معاملات خود را به پایان رسانده‌اند و یا بازار بیش از حد بی ثبات شده باشد، سرمایه خود را بیرون می‌کشند. با این وجود، مشکل نقدینگی در ارزهای فیات این است که می‌تواند هزینه‌بر و زمان‌بر باشد. با استفاده از بایننس کوین، تریدرها می‌توانند وجوه خود را به طور موقت ذخیره کنند، تا زمانی که مجددا بخواهند که ترید خود را آغاز کنند.

در حالت ایده آل، اگر می‌خواهید از بایننس کوین به عنوان تخفیف در صرافی بایننس یا مکانی ثابت برای ذخیره دارایی خود در زمان‌های پرنوسان استفاده کنید، پس شما باید خواستار پایدار بودن این کوین باشید.

نحوه به دست آوردن و ذخیره BNBشما می‌توانید BNB را در صرافی ارزهای دیجیتال بایننس با استفاده از حواله بانکی، کارت اعتباری، دبیت کارت یا از طریق تبادل آن با سایر رمزارزها مانند تتر و بیت کوین به دست آورید. هر صرافی دیگری که این رمز ارز را ارائه می‌دهد نیز برای خریداری آن مناسب است. همچنین از طریق امکان استیکینگ جدید صرافی بایننس با نام صندوق BNB نیز می‌توانید رمز ارز بایننس کوین را به دست آورید.

برای نگهداری از BNB کیف‌پول‌های متعددی وجود دارد و به راحتی می‌توانید از آنها برای ذخیره استفاده کنید؛ از کیف‌پول صرافی‌ بایننس گرفته، تا کیف‌پول‌های سخت افزاری مانند لجر و ترزور و کیف‌پول‌های نرم افزاری مانند Trust Wallet و اتمیک، همگی برای نگهداری بایننس کوین مناسب هستند.

 

پ ن : ما تو آموزشی جامع ارز دیجیتال  آموزش  انواع صرافی ها و ارز های دیجیتال  رو داریم و داخل دوره  بطور کامل کار با  انواع  صرافی رو بهت یاد میدیم.
نکته ی مهمی که اینجا باید بگم توصرافی های قوی
اگر نمیخوای تو بایننس احراز هویت کنی که اگر اونم بخوای ما برات انجامش میدیم.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

دوره جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.