ماینر چیست و چگونه از آن کسب درآمد کنیم؟
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. 0 تا 100 ماینر و کسب درآمد از آن
ارز دیجیتالتکنولوژی

0 تا 100 ماینر و کسب درآمد از آن

ماینر چیست و چگونه از آن کسب درآمد کنیم؟ اگر معامله‌گران طلا و طلاسازها همیشه در زمره تاجران و صنعت‌گران پردرآمد بودند، صاحبان و کاشفان معدن‌‌های طلا از آن‌ها هم مشهورتر و پولدارتر بودند. ازآنجاکه دست‌ برقضا، طلا و معدن‌های آن نیز همیشه کم و نایاب بوده‌اند، به همین خاطر…

ماینر چیست و چگونه از آن کسب درآمد کنیم؟

اگر معامله‌گران طلا و طلاسازها همیشه در زمره تاجران و صنعت‌گران پردرآمد بودند، صاحبان و کاشفان معدن‌‌های طلا از آن‌ها هم مشهورتر و پولدارتر بودند. ازآنجاکه دست‌ برقضا، طلا و معدن‌های آن نیز همیشه کم و نایاب بوده‌اند، به همین خاطر همواره تب جست‌وجوی طلا Gold Rush میان ماجراجویان و کاشفان و افراد بلندپرواز در تاریخ زنده بوده است.

دنیای امروز ما، در تسخیر سکه‌ها و طلاهای دیجیتالی است، ‌ یعنی کوین‌ها، توکن‌ها، رمزارزها و بسیاری دیگر ارزش‌های تولید شده بر پایه‌ فناوری بلاک‌چین. برای سود بردن و به‌ دست‌ آوردن ثروت از راه رمزارزها راه‌های متعددی در دسترس همه‌ ماست. می‌توان از هودل کردن Hodling، ‌معامله کردن Trading، استیک کردن Stacking رمزارزها و کارهای متنوعی از این‌ دست نام برد.

 

ارزهای دیجیتال آینده‌دار و ثروت ساز
ارزهای دیجیتال آینده‌دار و ثروت ساز

 

ماینر چیست؟

به زبان ساده هرکسی رمزارز استخراج می‌کند،‌ ماینر است. و ابزارهای این فرایند را نیز دستگاه ماینر می‌نامند اما بیایید پیش از اینکه به این پرسش پاسخ گسترده‌تری دهیم.

 

مبنا و فلسفه‌ی وجودی این ابزار چیزی نیست جز شفافیت. همه تبادل‌ها، تراکنش‌ها و نحوه تولید بلاک‌ها (که به‌نوعی همان رمزارزها هستند) برای کاربران سیستم قابل رصد است. همین دو عامل موجب می‌شود که تمام فرایندهای بر پایه‌ رمزارزها، تا حد زیادی از تقلب‌ها، کلاهبرداری‌ها، جعل و هر کار ناروایی مصون باشد. این موضوع موجب بهره‌گیری از این رمزارزها می‌شود و عرضه و تقاضا شکل می‌گیرد؛ محدودیت در تعداد توکن یا ارز در دسترس هم وجود دارد.

 

مجموع این شرایط موجب می‌شود مانند هر کالا یا شی با ارزشی، رمزارز نیز ارزش مالی و اعتبار یابد. مسائلی مثل امنیت سیستم برنامه‌نویسی و رمزگذاری، امکانات فراهم شده در بلاک‌چین هر رمزارز، سرعت تراکنش‌ها، افراد پشتیبان رمزارزها و… می‌تواند باعث کاهش یا افزایش ارزش ذاتی این دارایی‌های دیجیتالی شود.

 

با این شرایط و توضیحات روشن می‌شود که یک ارز دیجیتال یا کوین، در عمل همانند طلا یا نفت است. قواعد آن بازارها نیز بر بازار رمزارزها قابل تعمیم است. بنابراین اتصال به فرایندی که ما با آن رمزارز به دست می‌آوریم، مانند داشتن یک معدن خواهد بود و می‌توان انتظار داشت به این شکل سرمایه به دست آوریم؛ اما در معدنی که بتوان با آن رمزارز ماین کرد، به‌روی همه‌ کاربران باز است فقط باید ابزار مناسبی داشته باشند.

 

همان‌طور که می‌دانید رمزارزها در واقع:

پروتکل‌های رمزگذاری شده‌ای بر پایه‌ فناوری بلاک‌چین هستند. هر تراکنش، مبادله یا هر فرایندی که قرار است بر پایه‌ی بلاک‌چین پردازش شود، به‌صورت عدد و رقمی در اختیار سیستم قرار می‌گیرد تا یک هش Hash تولید کند. این هش‌ها ورودی سیستم خواهد بود تا یک عملیات پیچیده‌ ریاضی انجام شود.

 

نتیجه عملیات وقتی تایید شود، یک بلاک بدست می‌آید. سیستم پردازش‌گر بلاک‌چین مانند تابعی ورودی‌ها را می‌گیرد و خروجی تولید می‌‌کند. ماینر از میان تراکنش‌ها به میزان حجم مجاز هر بلاک (یعنی چند بایت Byte جا دارد.)، به طور مستمر تعدادی را انتخاب و هش مورد نظر را بدست می‌آورد و به واسطه آن‌ها یک بلاک فرضی می‌سازد.

 

وقتی همه موارد برگزیده درست و معتبر باشد، بلاک تایید و استخراج می‌شود. تایید بلاک از راه اثبات کار Proof of Work صورت می‌گیرد که در نتیجه به کاربران پاداش می‌دهد؛ پاداشی که چیزی بجز رمزارز مورد نظر ما نیست. البته تایید صحت داده‌های هر بلاک توسط ماینرها شامل کارمزد می‌شود که به حساب آن‌ها واریز می‌شود. اگر چند ماینر بتوانند هم‌زمان در مدتی که فرایندهای هر بلاک تایید می‌شوند، خروجی مدنظر را بیابند، به طور پاداش بین آن‌ها تقسیم خواهد شد.

 

حال به طور کامل‌تر می‌توانیم بگوییم ماینر کسی است که:

با بهره‌گیری از پردازنده CPU رایانه رومیزی خود در پایین‌ترین سطح تا سیستم تخصص‌یافته برای استخراج رمزارزها مانند دستگاه‌های ایسیک ASIC در بالاترین سطح، با اتصال به شبکه‌ بلاک‌چین موردنظر، یکی از نودهای Node آن شبکه می‌شود و به این شکل، در روند یافتن بلاک درست و معتبر سهیم می‌شود.

 

در واقع، در ارزهای دیجیتال قابل استخراج، شبکه ماینینگ شبکه‌ای غیرمتمرکز Decentralized است. این امر در شبکه‌های رمزارز قابل استخراج، از عوامل امنیتی به حساب می‌آید. زیرا که عدم تمرکز و گستردگی شبکه موجب می‌شود، حملات و خطرات سایبری و هکری فقط نودهای معدودی را زمین‌گیر کند و اساسا رصد و پوشش کل شبکه نشدنی است.

 

دستگاه ماینر در هر ثانیه باید هزاران هزار هش تولید و علمیات‌های پیچیده‌ای را پردازش کند تا بتواند در این فرایند میلیون‌ها تراکنش را تایید و با ده‌ها هزار ماینر دیگر، رقابت کند. بسته به شرایط بلاک‌چین ماینر می‌تواند توان سخت‌افزار در دسترسش را در استخری Pool به اشتراک بگذارد و شانس دستیابی به پاداش را افزایش دهد. هرچند سود دریافتی در هر مرحله پرداخت کاهش می‌یابد ولی تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود که در مجموع پاداش بیشتری به دست می‌آید.

 

چگونه از ماینر کسب درآمد کنیم؟

این روزها، در هر گوشه‌ دنیا، ارزهایی که قابل استخراج است از سوی اشخاص مختلف و با روش‌های متعددی ماین می‌شوند. استفاده از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند برای رمزارزهای کمتر شناخته و دستگاه‌های ماینر اختصاصی برای رمزارزهای مشهور از بهترین و متداول‌ترین راه‌ها برای استخراج رمزارز است. استخراج به‌شرط داشتن درآمد راه مناسبی برای فعالیت در دنیای رمزارزهاست. دو روش اصلی برای درآمدزایی از ماینینگ وجود دارد: ۱- دریافت پاداش به‌ازای هر بلاک جدیدی است که به دست می‌آید و ۲- دریافت کارمزد.

 

روش اول که مشخص است با کشف هر بلاک جدید، شبکه صحت محاسبات را تعیین می‌کند و پاداشی به ماینر می‌دهد. این پاداش بسته به بزرگی شبکه و پروتکل‌های آن تعیین می‌شود و از ارزی با ارز دیگر متفاوت است.

 

اما روش دریافت کارمزد چگونه است؟

همان‌طور که گفته شبکه صحت کار از راه پروتکل اثبات کار تایید می‌کند. کل دستگاه‌های ماینری که موفق به کشف بلاک جدید نشده‌اند، در نقش نود اعتبارسنج Validator Node عمل می‌کنند بابت این عمل کارمزد دریافت می‌کنند؛ بنابراین درست است که در رقابت سنگین استخراج ممکن است مقدار پاداش‌ها کم و سرعت دریافتشان پایین باشد ولی با حضور مداوم در شبکه و دریافت کارمزد تایید می‌توان درآمد پیوسته‌ای داشت.

 

چگونه از ماینر کسب درامد کنیم؟
چگونه از ماینر کسب درامد کنیم؟

 

پ ن : استخراج بیت کوین در حال حاضر با توجه به افت قیمت دستگاه ماین

و همچنین افت قیمت خود بیت کوین

میتونه جذاب و جالب باشه

و مناسب جهت سرمایه گذاری باشه

ولی با توجه به اینکه این کار در کشورما

اگر توسط اشخاص انجام بشه

غیر قانونی محسوب میشه

و قطعا ممکنه جریمه داشته باشه

لذا این کار و سرمایه گذاری روی اون رو پیشنهاد نمیکنیم.

 

پ ن : ما تو آموزشی جامع ارز دیجیتال  آموزش  انواع صرافی ها و ارز های دیجیتال  رو داریم و داخل دوره  بطور کامل کار با  انواع  صرافی رو بهت یاد میدیم.
نکته ی مهمی که اینجا باید بگم توصرافی های قوی
اگر نمیخوای تو بایننس احراز هویت کنی که اگر اونم بخوای ما برات انجامش میدیم.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

دوره جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.