تحلیل سنتیمنتال چیست؟
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. تحلیل سنتیمنتال چیست؟
ارز دیجیتال

تحلیل سنتیمنتال چیست؟

تحلیل سنتیمنتال چیست؟ تحلیل های سنتیمنتالی از احساسات معامله گران نشات میگیرد و سنتیمنت به معنی احساس میباشد که در واقع با یکسری داده ها که بر روانشناسی افراد تمرکز دارند تحلیلی جدید و تخصصی به نام تحلیل سنتیمنتال ارائه میشود و فوق العاده جذاب برای تحلیلگران بازار های مالی…

تحلیل سنتیمنتال چیست؟

تحلیل های سنتیمنتالی از احساسات معامله گران نشات میگیرد و سنتیمنت به معنی احساس میباشد که در واقع با یکسری داده ها که بر روانشناسی افراد تمرکز دارند تحلیلی جدید و تخصصی به نام تحلیل سنتیمنتال ارائه میشود و فوق العاده جذاب برای تحلیلگران بازار های مالی است.

تحلیل سنتیمنتال از آنالیز یا تجزیه و تحلیل احساسات معامله گران نسبت به یک ارز خاص نشات میگیرد که سرمایه گذار میبایستی قبل از سرمایه گذاری سنتیمنت  معامله گران را با توجه به منابعی که در دسترس است بسنجد و تحلیل جامعی قبل از سرمایه گذاری داشته باشد .
چرا که احساسات معامله گران نسبت به یک ارز بسیار مهم میباشد و زمانی که سنتیمنت بازار منفی باشد ،سرمایه گذاری در جو منفی و سنتیمنت منفی باید فاکتور های تاییدی محکمی داشته باشد.

نظرات و عقاید بیان شده و انتشار تحلیل ها توسط معامله گران و تحلیلگران و فعالان بازار مالی، باعث شکل گیری عقاید و احساسات کلی بازار می شود .

شاخص ترس و طمع

یکی از شاخص های تحلیلی سنتیمنتال شاخص ترس و طمع هست که زمانی که شاخص نزدیک صفر باشد به معنی ترس در بازار است و فروشندگان در بازار در حال فروش دارایی های خود زیر قیمت هستند.
و بلعکس زمانی که شاخص نزدیک عدد ۱۰۰ میشود.  به معنی طمع شدید در بازار هست. و خریداران در حال تکمیل خرید های خود و در انتظار رشد قیمت هستند.

بطور کلی معامله گران باید به جو حاکم در بازار توجه داشته باشند.  و زمانی که بلاتکلیفی در بازار موج میزند. دست به معامله نزنند تا زمانی که به قطعیت تمام برسند.
داشتن دانش سنتیمنتالی و علم رفتار شناسی به معامله گران کمک میکند تا در زمان هایی که بازار حرکات ساختگی دارد یا اصطلاحا نهنگ بازی رخ میدهد بتوانند به راحتی رفتار بازار را تشخیص دهند و در دام حرکات ساختگی بازار نیفتند‌.

چگونه سنتیمنت بازار یا احساسات معامله گران را متوجه شویم؟

در سایت تریدینگ ویو
Tradingview.com

اطلاعات مفیدی را میتوان از سنتیمنت بازار گرفت و به فاکتور هایی که نشان از وضعیت سنتیمنت بازار هست توجه کرد.
مواردی توسط سایت تریدینگ ویو گزارش سنتیمنت معامله گران هست اعم از شرایط اندیکاتوری که در حال حاضر در وضعیت فروش قرار دارند یا خرید؟
این دیدگاه میتواند کمکی برای دریافت سنتیمنت بازار باشد
و از سایر منابع و سایت های معتبر این حوزه بصورت تخصصی استفاده کرد .

فاکتور های تحلیلی سنتیمنتالی دیگر نیز وجود دارد. که سایر فاکتور ها را بررسی میکنیم و به ذهنیت جامعی برای سرمایه گذاری هایمان میرسیم در کنار تحلیل های (تکنیکال و آنچین ) که ترکیب این علوم کاربرد فوق العاده ای خواهند داشت.

(جهت آموزش های بیشتر و تخصصی تر با ما ارتباط بگیرید و از طرح مشاوره رایگان استفاده کنید.
تیم آموزشی استاد ندا عابدی)

 

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

دوره جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.