1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. روانشناسی بازار چیست؟
ارز دیجیتال

روانشناسی بازار چیست؟

روانشناسی بازار چیست؟ روانشناسی بازار شامل افکار و احساساتی هست که بر معامله گران بازار های مالی یا تریدر ها غلبه میکنه و طی هیجانات و احساساتی که معامله گران تو مدت زمان کوتاهی درونشون غالب میشه دست به ترید میزنن و واکنش های متفاوتی نشان میدهند که عمدتا ناشی…

روانشناسی بازار چیست؟

روانشناسی بازار شامل افکار و احساساتی هست که بر معامله گران بازار های مالی یا تریدر ها غلبه میکنه و طی هیجانات و احساساتی که معامله گران تو مدت زمان کوتاهی درونشون غالب میشه دست به ترید میزنن و واکنش های متفاوتی نشان میدهند که عمدتا ناشی از هیجانات درونی آنهاست و باعث ضرر کردن آنها میشود.
علم روانشناسی بازار تمامی مواردی که باعث میشود تریدر ها معاملات یا ترید های ناموفقی داشته باشند را تحلیل میکند و با کسب علم روانشناسی بازار معامله گر قدرت غلبه بر احساسات کاذب خود را می آموزد که بتواند به راحتی در اوج استرس و یا هیجان خود را منع از ترید کند برای جلوگیری از رفتار های ناشیانه که باعث ضرر های سنگین یک معامله گر میشود.
علم روانشناسی بازار فوق العاده با اهمیت هست برای یک معامله گر بازارهای مالی چرا که ۷۰ درصد موفقیت یک معامله را علم روانشناسی تعیین میکند.
چه بسیار معامله گرانی بودند که علم تحلیلی و پیش بینی رفتار قیمت را به خوبی و به طور حرفه ای بلد بودند اما بی تفاوت به روانشناسی بازار دست به ترید زدند و ضرر های هنگفتی به بار آوردند !

چرا روانشناسی بازار اینقدر اهمیت دارد؟

وقتی یک تریدر درحال معامله هست ، سرشار از احساس ترس و طمع و استرس و هیجان میشود که این احساسات موجب پا گذاشتن روی قوانین بازار میشود و با رعایت نکردن اصول و قوانین بازار و بروز رفتار های هیجانی و سرشار از ترس و طمع ، یک تریدر ضرر های سنگینی به بازار میدهد.
بازار به منزله ی امواج سنگین اقیانوس است ‌، پس یک انسان نمیتواند با امواج اقیانوس مبارزه کند و با احساس غرور و تعصب خلاف جهت امواج اقیانوس حرکت کند ،
چرا که در نهایت بازنده ی این مبارزه تریدر هست و محکوم به نابودی می باشد.
علم روانشناسی بازار از مهمترین مباحث برای ترید در بازار مالی هست که اکثریت معامله گران ناموفق آن را نادیده میگیرند و در نتیجه با توجه به علم تحلیلی که دارند اما در نهایت نابود میشوند و از بازار حذف میشوند.
و اما دلیل موفقیت تریدر های حرفه ای کسب علم روانشناسی بازار است که با استفاده از آن ، با تمرکز و تسلط کافی و شناخت ماهیت اصلی بازار دست به ترید میزنند و از همراه بودن و دوست شدن با امواج اقیانوس کمال لذت را میبرند و سود های فوق العاده ای در این بازار کسب میکنند که منجر به متحول شدن زندگیشان میشود و درنتیجه مشکلی به اسم مشکل مالی در زندگی شان بروز نخواهد کرد.

😍😉 مقالاتی که  به کارتون میاد:

ارزدیجیتال چیست؟

ارزدیجیتال اتریوم چیست؟

رمز ارز چیست؟

بلاکچین چیست؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تلگرام: https://t.me/academmy_abedi 

اینستاگرام :http://instagram.com/Nedaabedi.ir

یوتیوب: https://youtube.com/channel/UCKJiZFkiqqhSHifhnR3n8AQ

 

برترین  دورهای ارز دیجیتال :

دوره جامع ارز دیجیتال 

دوره آموزش تحلیل تکنیکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
در صورت عدم نمایش ویدیوهای آموزشی فیلترشکن خود را خاموش کنید.